Vybavení mateřských škol
Hodně mateřských škol prosí rodiče i samotné děti, aby do školky nenosili svoje hračky. Ptáte se proč tomu tak je? Mateřské školy indisponují nespočetným množstvím hraček, které mají děti plně k dispozici. Hračky pro mateřské školy jsou určené pro rozvoj osobnosti dítěte, mají mu pomoci se zvýšením koncentrace, trpělivosti a soustředěnosti. Hračky pro školky jsou pro děti nezbytnou součástí a mnohdy dítěti pomůžou s adaptací na školní prostředí.
Mateřské školy nepodceňují ani předškolní vzdělávání, proto do svého vybavení pořizují zejména hračky pro školky, které jsou k tomuto účelu přímo ideální. Hračky pro mateřské školy jsou vymýšleny a vyráběny individuálně a tak, aby odpovídaly bezpečnosti dětí. Hračky pro školky musí splňovat určené normy, zároveň musí zajistit jistou dávku kvality. Mezi hračky pro mateřské školy patří především hračky vyrobené z přírodního a vysoce kvalitního dřeva, které je nezávadné a pro dítě neškodné. Dřevěné hračky pro školky jsou bezpečné a zahrnují především puzzle nejrůznějších typů jako například vkládací puzzle, vrstvové či vývojové puzzle, naučné puzzle, ale i tematické a pohádkové puzzle, které děti doslova lákají a zároveň je učí. Mezi další hračky pro mateřské školy patří různé skládačky, kostky, stavebnice nebo i společenské hry, které by rozhodně neměly chybět ve vybavení žádné mateřské školy. Hračky pro mateřské školy se vyrábí vzhledem k věkovému zastoupení dětí. Hračky pro školky se liší vzhledem k tomu, bude-li je používat tříleté dítě či dítě v předškolním věku. V obou případech by se mateřské školy měly zaměřit na pořízení takových hraček, které dítě dokáží zaujmout, pobavit a hlavně naučit. Nabídku hraček můžete nalézt ZDE
Smysluplné edukativní hračky
Edukativní hračky dětem pomáhají s rozvojem jejich fantazie, zručnosti, učí je větší trpělivosti a soustředěnosti a plnohodnotně podporují individuální osobností růst a vývoj jednotlivého dítěte. Mezi edukativní hračky patří především nejrůznější stavebnice a kostky, které rozvíjí kreativitu, zručnost a obratnost, hlavolamy, interaktivní knihy, modelovací hmoty, puzzle a skládačky, které podporují soustředěnost, trpělivost, pozornost a učí děti rozeznávat jemné detaily mezi tvary, panenky, auta, hudební a výtvarné hračky, které jsou důležité pro vývoj smyslového vnímání a jemné motoriky a mnoho dalších. Edukativní hračky zahrnují i poměrně netradiční pomůcky, jako jsou tzv. experimentální sady, mezi kterými můžete najít například motýlí zahrádku. Výběrem správné edukativní hračky svému dítěti zaručíte plnohodnotný rozvoj jeho dětské osobnosti, pomůžete mu s rozvojem základních vlastností a dovolíte mu učit se zábavným způsobem. Každé dítě jednou zatouží po poznání, bude si chtít všechno osahat, na všechno přijít a hlavně si všechno vyzkoušet. K tomu potřebuje znát barvy, vnímat tvary a slyšet zvuky. K tomu jsou určeny edukativní hračky, které mu pomohou objevovat svět.
Kouzlo montessori pomůcek
Mnoho lidí o montessori možná slyšelo, ale nevědí, co si pod tímto cizokrajně znějícím slovíčku vlastně představit. Za velice populárními montessori pomůckami stojí významná a velmi inteligentní žena, pedagožka, lékařka a vědkyně Maria Montessori. Pomůcky montessori vzbuzují v dítěti zvědavost a mají jistý vzdělávací charakter, který děti učí nenásilným způsobem a bez většího úsilí. Montessori pomůcky jsou založeny na takovém způsobu, kdy si dítě všechno může vyzkoušet „na vlastní kůži“, může si danou pomůcku osahat. Montessori pomůcky děti zábavnou formou seznamují s barvičkami, zvuky, hudbou, také se základními prvky, se kterými přijdou do styku ve školním věku, jako je počítání, čtení a psaní, ale i se složitějšími věcmi, které často nechápou ani dospělí. Montessori pomůcky děti doslova přitahují a lákají je. Materiál, ze kterého jsou montessori pomůcky vyrobeny, je konstruován tak, aby dítě samo poznalo, kdy udělalo nějakou chybu. Dítě zná výsledek téměř okamžitě, proto se může vzápětí opravit. Pomocí montessori pomůcek se dítě učí analytickému myšlení, samostatnému řešení problémů a získává užitečné poznatky a zkušenosti. A to je cílem montessori pomůcek – pomoci dítěti se něco naučit, ale zároveň ho do ničeho nenutit, nechat ho, aby si na všechno přišlo samo a hlavně aby ho to bavilo.