Jak na dětskou koliku
Dětská kolika je neodmyslitelnou součástí dětského vývoje a strašákem mnoha maminek. Tato zdravotní komplikace či neduh postihuje celkem 20 až 25 % kojenců a to bez rozdílu pohlaví.Nejčastěji se s tímto neduhem setkáváme v období mezi 2 až 3 měsícem života. Dítě pod tíhou koliky celé hodiny pláče a maminka se tak dostává na dno své energie a vitality. Bolesti bříška jsou nepříjemné a projevují se především záchvaty pláče, a to bez jakékoliv zjevné příčiny. Délka pláče se pohybuje mezi dvěma až třemi hodinami denně. Tyto záchvaty se vyskytují až 4x týdně. Tato problematika se velmi často vrací a trvá až do předškolního věku dítěte. Příčiny se však nedají jen tak jednoduše odhalit. Kolika tak může souviset s dědičností, se stravou , tak například i výživou samotné matky.
Jak na intoleranci laktózy
Hlavní příčinou dětské koliky se v mnohých případech stává intolerance na laktózu, proto jí v tomto článku věnujeme trochu více pozornosti. Určitě vás bude zajímat jak na intoleranci laktózy. Ještě před tím se však s tímto problémem seznamte z trochu bližší perspektivy.
Laktóza je hlavním cukrem jakéhokoliv mléka. Tento cukr je tvořen glukózou a galaktózou, proto aby byly tyto cukry dobře vstřebány, je důležitá jejich oddělenost. Tento proces zajišťuje enzym známý jako laktáza. Pokud z jakýchkoliv důvodů tento enzym chybí nebo je produkce nedostatečná, nastává problém.
Intolerance laktózy může odeznít
Intolerance na laktózu je běžným problémem jak u dětí, tak i u dospělých jedinců. U dětí je naštěstí tento problém jen dočasným jevem v prvních měsících života. Pokud se tento problém objeví u dospělých jedinců, je tato problematika doprovázena kvašením, nadýmáním a tvrdým břichem.
Intolerance na laktózu se neklasifikuje jako onemocnění, ale jako obtíže, s kterou je nutné bojovat nebo se vyrovnat. Celý tento nepříjemný problém se dá ovlivnit velmi jednoduchým opatřením a to snížením příjmu laktózy za současného přísunu vápníku, vitamínu D a zvýšené konzumaci bílkovin a energie.