Jak a čím zkrášlit zahradu u domu, máte-li malé děti?
Ti z vás, kteří mají děti předškolního či školního věku, zároveň bydlí v rodinném domě s vlastní zahradou, mají velkou výhodu. Přímo na svém pozemku totiž mohou svým malým ratolestem vytvořit příjemné prostředí pro hry a zábavu. Jaké prvky jsou dnes v kurzu?
Dětské hřiště a příslušenství, díky němuž budou děti moci dovádět přímo na vašem pozemku
Disponujete-li dostatečně prostorným pozemkem, byla by škoda jeho část nevyužít jako hrací místo pro děti. Ty se zabaví v bezpečí, nemusíte pak s nimi chodit někam na veřejná místa, čímž rovněž ušetříte spoustu času a energie. Skvělou volbou jsou komplexní dětská hřiště. Jejich základem jsou většinou dětská pískoviště, dále pak nejrůznější skluzavky, prolézačky, ale také například zahradní houpačky a sítě, potažmo malé zahradní domky, v nichž si třeba děvčata mohou postavit bydlení pro své oblíbené barbíny. Zajímavým řešením jsou také koupací sudy, jež nahradí klasické bazénky.
Bezpečnost na prvním místě. Dřevo raději nahraďte plastem
Veškeré komponenty, které mají sloužit v rámci dětského hřiště, musejí být maximálně bezpečné, aby se o ně děti neporanily. V případě, že tak například pořídíte zahradní pískoviště, dbejte na to, aby jeho ohraničení nemělo příliš ostré hrany. Dříve běžně používané dřevěné prvky je dnes praktičtější nahradit umělohmotnými. Nehrozí zde pak žádné poranění o třísky, potažmo o hřebíky.
Podobná pravidla platí také pro zahradní domky, případně zahradní houpačky. U nich je podstatné, abyste dodrželi pokyny výrobce vzhledem k maximálnímu věku dítěte, respektive jeho hmotnosti. V každém případě je nutné zahradní houpačky, koupací sudy a další prvky na hřiště důkladně zajistit tak, aby na děcka nemohly spadnout a zranit je. Totéž ostatně platí i v případě, kdy zařizujete workout hřiště někde na veřejném prostranství.