Dětské ohrádky
Nedávno jsem byla po dlouhé době na návštěvě u své tety. Překvapilo mě, jak její syn vyrostl za necelý rok. Stal se z něj učiněný ďábel, který ani chvilku nezůstane na jednom místě a každou chvíli někde spadne a cosi si rozbije, od nosu až po koleno.
Když od něj chce mít zaneprázdněná teta aspoň na chvilku pokoj, řeší to tak, že ho dá do ohrádky.
Dětská ohrádka je totiž skvělá věc – dítě z ní nevyleze a tak se mu prakticky ani nemůže nic stát. Je tam naprosto v bezpečí a kolem sebe může mít různé hračky, skládačky, omalovánky a jiné věci, které děti tak zbožňují. Aspoň na chvíli se tak nemusí o své dítko strachovat a může v klidu uvařit oběd. Dětská postýlka se však dá využívat už od nejútlejšího věku dítěte a to například na přebalování či převlíkání. Vyrábějí se totiž speciální deky do dětských ohrádek, které jsou měkké a tím zajistí veškeré pohodlí při různých činnostech. A ještě další využití dětských ohrádek je takový, když dítě ještě trochu povyroste, například do věku 1,5 roku. Když je hodně zlobivé a neposlouchá, rodiče ho tam můžou dát za trest. Prý je to dost účinná metoda. Buď prostě přestane plakat a vztekat se, nebo se z ohrádky nedostane. Na vlastní oči jsem viděla, že to doopravdy funguje, i když se to může zdát možná trochu drastické.
Kdybych se však měla věnovat konstrukci dětských ohrádek, ta může být doopravdy všelijaká. Nejpoužívanějším a nejkvalitnějším materiálem, který se používá na stavbu, je samozřejmě dřevo. Tvar takové dětské postýlky může být klasicky obdélníkový nebo klidně do tvaru šestiúhelníku. Další výhodou dětských ohrádek je to, že mají většinou kolečka, díky kterým můžete s ohrádkou snadno manipulovat po celém pokoji. Kdyby Vám tam dítko například usnulo, nemusíte ho budit a přendávat do postýlky, abyste jej nevyrušili. Stačí prostě a jednoduše dětskou ohrádku přesunout do jiné místnosti. Ohrádky jsou nedílnou součástí dětství.